Eile siis sai otsustatd, et täna hommikul linnast minema. Kuskile maale...
Aga enne minekut tegime veel väikese istumise. Tydrukud jõudsid suht hilja töölt koju ja olid surmväsinud. Nad esialgu ei viitsinud midagi teha, aga siis hakkas meigiralli pihta ja plaan õhtu kluppi minna. Deen'i. Ei viitsinud raikiga toas passida ja läksime ette lauda ja võtsime kerge napsu. Siis jutustasime seal hostelis igasuguste inimestega. Just oli sinna saabunud yks toatäis uusi nägusid, kel sama plaan mis meil. Et Deen’i. Rääkisime hostelis, et homme lahkume ja läheme austraaliat avastama. Kõigil oli nii, et OiKuiLaheee. Inimesed tulevad austraaliasse ja siis töötavad kogu aeg linnas ja ei näe yldse seda tegelikku elu, mis siin ymber on. Siis läksime kluppi kõik neljakesi . Eriti suur place oli . Mitu korrust ja mitu saali koos erinevate muusikastiilidega. Rahvast oli meeletult. Raiki läks korraks tagasi ja viis passid ära.
Klubis läksime kõik lahku ja kohtasin seal paar korda raikit, eiket ja vana hosteli tuttavaid. Mingeid tydrukut ja yhte tyypi. Gareth. Elis läks tna varakult tuttu ära. Tööpäev oli eriti väsitav ikka. Sest ta ärkas kell 7 ja töölt tli alles kell pool 9pm. Leidsin sealt paar uut tuttavat ka. Enamus olid mustanahalised. Enamus rahvast teab kus eesti on ja läheb või oli kunagi Eestis. Hea kuulda, et kodumaa nii populaarne oli.
Aga siis mingi aeg oli selline situatsioon, kus ma vist nagu tantsisin mingi vale tydrukuga. :D
Keerutasin ja lennutasin teda seal . Siis tli mingi vend , kes nägi välja omaarust jumala lahe Snoop dog ja näitas et ta oskab paremini. Nu siis tegin mina uuesti paar kiiremat liigutust. Hetke pärast oli rahvas tantsupõrandal ringis ymber meie ja vaatasid pealt kerget tantsuvõistlust. Kordamööda siis sai seal hypatud ja pööreldud. Pärast surus mul kätt ja ytles et ma olen osav (Y). Punkt kirjas jälle :D Mingi hetk oli kyll lahe vaadata kus rahvas lihtsalt seisis ja vaatas.
Olin seal klubis kuni kinnipanekuni ja siis koju. Pikk tee oli minna. Yle tee :D..
Pärast toas ajasime veel juttu ja tuttu ära. Hommikul vara tõusta ja liikuma hakata. Tydodel oli järgmine päev vaba. ..
Ciao
Alari
Friday, September 17, 2010
Last party.
Outback???
Eike: „Elis mine pane ise äratus kinni!“ . Mingi äratus nagu seal oli ja siis 10 minuti pärast hakkas EIKE äratus keset tuba. Mitte keegi ei viitsinud voodist välja ronida. Mina ja raiki saime plaani kohaselt veel pool tundi pärast tydosod ärgata. Tydrukud vist magasidki sisse natuke, sest söögiks ja meigiks jäi 20 minutit. Ja kui statistika näitab, et meik on vähemalt tunnike, siis läks sutsu kiireks. Võibolla oli see sellepärast et kui kõigil on samal ajal äratus, siis Raiki lällab hommikul alati esimesena ja ei lase kunagi teistel magada. Aga talle tundub see tavaliselt meeldivat, kuigi ise ta väidab et tal on raske ärgata, aga ta teab, et meil on hullem. :D
Tydod tööle, meie linna peale tööd otsima. Pidime Mihkliga kokku saama AussiJobi ees. Mihkel on yks eestlane, kes ka treffneri lõpetanud paar aastat enne meid... Selgus aga et tööportaal avatakse alles tunni aja pärast. Kappasime tagasi kolmekesi siis meie hostelisse, tegime aega parajaks. Aja möödudes läksime tagasi tööportaali, käisime ka yhest teisest läbi, kuid seal ei olnud ikka midagi... Aga kui trepist tulid yles kaks inimest, tydruk ja poiss, siis vaatasin korraks nende poole ja ytlesin altsikule kõva häälega, et nad on raudselt eestlased. Jap, olidki, ytlesid selle peale tere. Neid on siin ikka väega palju. Jätkasime teekonda uuesti Aussijobi. Seal aga oli ees juba u 15 inimest, kellest näo järgi olid 6 eestlased. Passisime seal mingi pool tundi, kui tädike kuulutusi ette luges... midagi ei paistnud tulevat. Seadsime sammud uksest välja ja otsustasime oma plaane kardinaalselt muuta.. Läksime Commonwealth panka ja võtsime passiga 500 taala välja. Siis Telstra telefonipoodi. Kolisin oma telefonipaketiga teisse firmasse. Optuse kõnekaart sai 5 päevaga tyhjaks. 300 kr läks nagu ma ei tea kuhu. Nyyd uuest firmast pidime ka sellepärast kõnekaardi võtma, sest see töötab ka väljaspool linna. Ostsime ka internetipulga. 89 taala läks 2Gigase mahuga andmeside pulk.
Pärast seda koju tagasi. Ja seda kõike tegime täna päeval sellepärast, et paar päeva oleme plaaninud, et peaks liikuma kuhugi. Linnast välja. Arutasime ja arvestasime. Aga siis tna kui me nägime, et tööportaalidest nagu ei tulnud midagi.
Homme hommikul sõidame mina ja Raiki ära põhjapoole. Linnast välja läheme rongiga. Viimasesse peatusesse, nii kaugele kui saab ja siis sealt edasi häälega veel põhjapoole. Esialgu yritaks kohale jõuda linna Gingin ja edasi vb veel 1000 km põhja. Troopilisse vööndisse. Sest praegune seis on selline, et iseenesest oleks võimalik rahaliselt linnas ka elada. Aga kui saab elada kämpamise ajal telgis, siis hoiaks juba kokku 25 taala päevas. Lisaks pole siin praegu hooaega enne oktoobri keskpaika. Seal on praegu täpselt see, mis on austraalia ;)
Yks pakkumine oli 3 kuud kasvuhoonesse kurke korjama :d.. Aga see oli liiga hull ja peaks tegema 3 kuulise lepingu. See nagu jäi ära. Me tahaks ise leida ja midgi...midagi head. J
Täna siis pakkisimegi asju. Asjad on nagu kuidagi kokku tõmmanud. Käsipagasi suutsin suurde kotti ära pakkida. Siis mugavam liikuda. Vett sai palju kaasa ostetud ja muu toidukraam. Iseenesest on kuumus tõusmas ja 20 kilo seljas.
Niiet kui meid mingi aeg nyyd netis pole, siis ilmselt oleme levist väljas ja kuskil kängurudega võidu jooksmas.
Praegu teeme raikiga väikse joogi jälle. Tähistame oma otsuse julget vastuvõtmist ja yhel tuttaval meil siin on synnipäev ka. Chris.
Rohkem nagu ei ole midagi.
Tsau.
Ma lähen nyyd kängudega sõitma ! :D
Alari
Thursday, September 16, 2010
Esimene tööpäev (by Eike)
07.40 tirises kell.. Suutsin siis u 7.50 ennast püsti ajada ja läksin Ellut äratama. ’Elluu!
Ärka üles!’ Ellu: ’Oota! Mul ei ole äratuskell veel tirisenudki! See tiriseb kuue.. ok 2 minuti pärast..’’ Ja sinna ta minust jäi:) Kui dushi alt tulin, jõudis Ellu ka lõpuks sinna.
Kerge hommikusöök (2 röstsaia, sest piim oli Juba otsas(!!) ja seega ei saanud helbeid süüa) ja tööle. Poisid tegid muna ka, aga see pann on vist üle-eelmisest sajandist ja muna praadimiseks kulus neil u pool tundi. Eelmisel õhtul olime tulevase töö asukoha üles otsinud, nii et hommikune jalutuskäik ei kestnud rohkem kui veerand tundi.
Sinna jõudes pidime mingi ankeedi täitma – seal küsiti vaid paari asja, nii et sellega läks kähku. Siis seletas tööandja meile kiiresti, mida tegema peame. ’Seisate poe ees ja ütlete: ’’Help the Enviroment, Mam/Sir!’’ jaa.. Kõik. Ei mingit kõnet ega pealesurumist. Ja kui nad midagi rohkemat teada soovivad, siis pidime ütlema, et te oleme esimest päeva tööl ja ei oska seetõttu vastata ning paluma neil kogumiskarbil olevale numbrile helistada. Ta ise on juba 8 aastat seda tööd teinud ja kui inimesed palju pärima hakkavad, ütleb ta ikka, et on esimest päeva töölJ.
Meid viidi autoga kuskile päris kaugele ja Elluga olime loomulikult erinevates kohtades. Aa, pass võeti ka äraJ, et tagada, et me rahaga plehku ei paneks. Aga nad olid väga usaldusväärsed. AusaltJ
Täna kogusime siis raha for the black cokotaoos e siis mingite mustate papagoide jaoks. Kuigi tundus, et inimesed andsid raha rohkem selle pärast, et neil oli minust kahju, kui papagoide pärast. Nojah..tuleb tunnistada, et poole kümnest hommikul kella kuueni õhtul ei olnud just kõige kergem ühe koha peal seista( ja meile tõesti öeldi, et me Peame ühe koha peal seisma!) ja lõpuks muutus mündianum ka suhteliselt raskeks. Külm hakkas ka lõpuks.. (Muide, päris paljud kohalikud käivad siin lühikestes pükstes ja paljajalu. Mul oli seljas kampsun, nahktagi ja teksad. Me vist juba harjusime selle Malaisia kliimaga ära).
Inimesed on Aussis ikka tõesti Väga sõbralikud. Raha tuli ikka päris hästi. Kõik naeratavad ja on väga lahked. Üks naine tahtis mulle isegi tooli tuua. Oleks vaid veidi rohkem inimesi olnud! Aga meile oli juba eelnevalt öeldud, et kolmapäev ongi kõige halvem päev, pühapäev pidi parim päev olema - siis on kõigil palk käes ja inimesed annavad veeeel kergekäelisemalt raha. Kogusime Elluga mõlemad midagi 300 dollari kanti ja 35% saime endale. Nii et jäime rahule. Ja see oli veel ’’kõige halvem päev’’.
Muidugi juhtus ka veits äpardusi. Mina näiteks sain ühe lipsuga härrasmehe (tundus ikka selline juhtival kohal olev mees) käest nahutada. Ehmusin ikka päris ära. Enda arvates tegin korralikult tööd, aga mees pahandas minuga nagu oleksin millegi väga halvaga hakkama saanud. Ütles, et mul on vaja mingit luba, et siin raha koguda ja inimesed kaebavad, et me siin iga päev kerjamas käime ning et kui ma siit ära ei lähe, siis kutsub politsei jne.. Näitasin talle siis oma rinnasilti (kus oli minu nimi, allkiri ja firma nimi), aga sellest talle ei piisanud. Vabandasin ennast sellega, et see on minu esimene päev ja ma Tõesti ei teadnud, et mingit luba vaja on. Siis ta võttis küll paari tooni võrra häält vähemaks, aga kuri oli ikka.
Kõndisin siis natuke eemale ja helistasin oma tööandjale (kes on eestlane muide). Ta rahustas mind maha, ütles, et me ei tee midagi illegaalset, et see on täiesti lubatud ja isegi kui mees politsei kutsub, siis politsei ei saa mulle muud teha, kui mind minema saata ja siis tuleb ta mulle järele. Ütles, et seda tuleb päris tihti ette, et ntks poeomanikud ajavad rahakogujad poe ukse juurest ära. Tegelikult sain inimeste reaktsioonist aru, et firma, mille heaks me töötasime, on siin ikka päris tuntud ja inimesed usaldavad seda firmat. Ja inimestel polnud küll midagi selle vastu, kui me neilt papagoide päästmiseks raha küsisimeJ
Oma esimest aborigeeni nägin ka. Väga tore ja sõbralik oli! Andis raha isegi, kuigi välimuse järgi tema käest ma seda küsida küll ei julgenud – ei tundunud just kõige jõukam. Õhtu poole liitus minuga üks saksa mees, kes mängis kitarri ja laulis. Temaga rääkisin ka juttu, ta soovitas mulle farme, kuhu minna võiks, aga ütles, et hooaeg algab lõuna pool alles novembris/detsembris. Seega mõtlesime poistega, et järgmisest nädalast läheme vb hoopis põhja poole.
Umbes kuue ajal tuldi mulle järele, Ellu oli juba autos ja algas sõit kontori poole. Palga saime kohe kätte.. enamus oli kahestes müntides ja natuke paberrahas ( nii paju kui inimesed viitsisid sinna sendikarpi pabrerraha toppida. Mul oli mingi 35 doltsi ntks).
Hetkel oleme hostelis. Saime uue toa. Väääga hea toa. Oleme toas ainult neljakesi, meil on suuuuuuur telekas ja külmkapp. Hostelikaaslased vaatavad ikka suht kadedate pilkudega.. Aga mis teha, meil joppab ikkaJ
Homme siis jälle tööle. Homne tööpäev algab juba 8.20, nii et u 7 äratus. Poistel hetkel veel tööd ei ole, aga nad tegutsevad selle nimel.
Ja meile öeldi, et praegu on paar viimast jahedat päeva, siis läheb kuumaks ära. Aga suht hull on ikka siin. Kõik on teistmoodi – puu otsas on mitte varesed vaid papagoid, kuu on ka imelik – nagu naerunägu ja isegi piljardikuulid on väiksemadJ.
Tsauks, EikeJ
Wednesday, September 15, 2010
Tööotsinguil.
Monday, September 13, 2010
Hällou
Sunday, September 12, 2010
Pöörane esimene õhtu Austraalias
Väljas läks kiirelt pimedaks, selgus, et siinne ööelu algab juba kella 19 ajal. Ostsime pundi peale paki veini ja mängisime kohalikega kaardimängu. Kuna oli nädalavahetus, siis pidutsesid ka kõik teised siinsed elanikud. Hostel ise kõige suurem asi pole, toas on suht kitsas, aga kõik vajalik on olemas. Hommikusöök on hinna sees (helbed, piim ja röstsai) ning kohv ja tee ka tasuta. Kõik elanikud on noored, enamvähem meie vanused. Duššist tuleb hea kuum vesi, aga üldplaanis on toad jahedad. Pidu läks meil päris pikalt. Läbi lillede võib ütelda, et „kaardimängu“ võitsid eestlased. Altšikuga käisime ka klubis Deer, järjekord sinna oli mingi 100 meetrit, ootasime selle ära kuid siis selgus, et meie ID kaardiga sinna sisse ei saa. Kappasime siis tagasi hostelisse ning võtsime passid. Saime nendega ka sisse. Klubis oli meeletult rahvast ning tantsima kuskile ei mahtunud. Mingi 3-4 ajal saime magama Altsiku ja Eikega. Kuid siis helistas 05:55 Eike telefoni peale keegi, selgus, et see oli ELIS. Ta ei saanud uksest sisse, kuna uks oli lukus ja ta arvas, et ta ei saagi meie juurde see öö. Õnneks Eike suutis kargu alla ajada ning vastu minna. Magasime 9ni, maksime uue öö eest ära ja keerasime magama tagasi. Magasime 13ni. Pühapäev on siin kõigil pearavimise päev, enamus võtab hommikul ka mõne õlle peale. Meie aga lihtsalt vaarusime pool päeva linna peal. Vaikselt tuleb juba tööpakkumisi nendelt samadelt inimestelt, kellega koos elame. Eks näis, võibolla oleme juba teisipäevast kõik tööl. Tänase ja homse öö oleme veel samas hostelis, kuid siis läheme järgmisesse, sest too tundus parem, kuigi öö hind on 27 doltsi nägu. Hetkel istume ainukeses tasuta netialas siin linnas, milleks on raamatukogu, kuna aga kell on 20:00, siis loomulikult istume me väljas trepi peal. Homse päeva plaan näeb ette immigratsiooniametisse minemist, pangakonto tegemist, ajalehe ostmist, TFN numbri saamist. Õhtusöögiks ostsime pelmeene :D:D 10 doltsi kaks pakki. Saime nelja peale ilusti söönuks. Linn ise on ääretult ilus ja puhas. Tänaval on klaverimängijaid, saksofoniste ja igasugu tsirkuse tegijaid. Elu on siin tõesti ilus ja roosiline, kui veel tööle saaks, oleks super ja kappaks peagi outbacki ära.
Ciao bellas,
Raiki.