Sunday, May 22, 2011

Elagu austraalia systeem.

Nii me siis läksime. Kaks kanget. Olime saanud põrandaaluse autoylevaatuse tegija, kes vb viskab pilgu peale ja kirjutab paberid välja. Aga kus sa sellega. Austraalias tähendab ylevaatus seda, et sa pmst ei pea seda tegema. Oleneb osariikidest ja oleneb situatsioonist. Meil on selleks situatsiooniks myyk ja QLD osariigis. Kui ylevaatsu või siis roadworthy chec teha, siis auto peab olema perfektses korras. Sa ei saa myya autot, kus on midagi valesti. Isegi väike täke klaasis, mingi kruvi siit, õhumull toonklaasi all, pisiviga ka... Eestis saaks meie MiCu'ga ylevaatuselt vabalt 10 aastat ilma probleemita läbi. Vahepeal tuligi mõte, et sitta kah. Konteiner maksab ainult 800 $. Paneme laevaga eesti minema :D Saame raikiga tartusse auto :D Ma ei kujuta ette, kuidas need van'id liiguvad yldse... õõõõõõ...
Yhesõnaga tulime sama targalt tagasi. Istusime koju maha. Uus myygikuulutus yles, läksin telefoni ostma ja juba tuli 2 kõnet, et tahaks autot näha. Aga poisi jutust oli aru saada, et ta ootab, kui me hinda alla laseme. Ei usu, et eriti laseme.
Päev veeres teleka taga. Lihtsalt puhkeasendis. Lõuna paiku käis raiki läpaka aku myygimees. Täiesti identne aku tuli...aga klemmid on vähem kui millimeeter paigast ära ei sobi...Lihtsalt ei lähe. Tykk aega pidi mõtlema, kus see erinevus on.
Õhtu läksime välja. Kuna vihma hakkas tibutama, siis rongigraafiku planeerimine läks aia taha. Võtsime takso kesklinna ja pärast sealt tagasi. Brisbane linnas on klubipiirkond hiinalinna kylje all. Rahvast ropult palju ja klubid päris ägedad. Käisime kahes. Kunagi peab uuesti minema.
Praegu on hommik ja esimesed peopanijad hakkavad ärkama. :D

Alari

Friday, May 20, 2011

MiCuga roadworth checkis :D:D:D

Terve päev oli paika ära pandud, et mis vaja teha on. Esimene protseduur oli viia MiCu mehaaniku juurde, et saada sealt Queenslandi numbrimärkide jaoks auto korrasolekut näitava paber. Et siis omakorda niimoodi auto maha müüa. Kati tel gps järgi võtsime kaks suvalist automehaanikut siin lähiümbruses ja leidsime nad üles, täitsa ületee kõrvuti. Läksime esimesse... ta teatas, et nad saaksid kell 13 meid ette võtta ja et igal pool maksab see 70 doltsi. Ta aga ütles, et üle tee onuke teeb ka roadworthy checki, aga ta on suht range. Meie aga teadsime, et auto jummala korras ja pole midagi põdeda ja läksime sinna... onuke oli päris muhe, lasi mingil mogulil meie autot vaatama hakata ja samal ajal rääkisime maast ja ilmast. Onuke mainis ka, et see esimene koht, kus me käisime küsimas, too jäi mingi aeg vahele, et lasi autosid liiga lihtsalt läbi ja tal võeti luba ära. Aga nüüd on tagasi. Kui teine tont oli pool tundi meie MiCut urkinud igast august ja luugist ja andurist ja nupust, tuli ta paberilehekesega sinna ülemuse juurde ja hakkas laduma... neil poistel on autol paar viga... : käigukastil ikkagi mingi elekrtooniline viga ja käik ei lähe ka sisse (1200 doltsi), esiklaasil kivitäkes (50 doltsi), taganumbrimägi tuli ei põle (10 doltsi) jne jne jne. Kogusummas 2500 doltsi parandust!!!! Meie müüme hetkel autot 3000 doltsiga :S. Onuke teatas ausalt, et müüge auto ära nii nagu on, et ärge ütelge, et te readworthylt läbi ei saanud vaid valetage, et teil marukiire ja ei jõudnud ära teha :S Meil meel musedatud, et peame selle tõttu, et mingi jorr leidis seal miljon viga, auto odavamalt müüma. Parkisime auto nurgataha ära ja läksime sinna esimesse punkti, kus nad busy olid. Rääkisime loo ära, ta ütles et saab meist aru, aga ta ise ei saa ära kikerdada meile. Ta andis ühe teise mehe numbri ja aadressi, ütles, et viige sinna, seal saab pmst kohe läbi, maksate ainult natuke ekstra :D. Selge, hääled sisse ja minek. Ta oli aga busy ja kutsus homme hommikul tagasi, loodame, et saab korda :D Teine minek oli meil maksuametisse... kui saime teada, et kui kõikide tööandjate kohta final payslippi pole, siis ta ei saa avaldust sisse andagi... ühesõnaga päris kõiki meil pole ja iga paberi nendel ostida laskmine maksab 30 doltsi... Jäi see ka veel tegemata. Jalutasime veel natuke linnapeal ja oligi päev läbi. Homme hommikul uuesti roadworthy checki tegema...

Raiki.

Thursday, May 19, 2011

Brisbane

Panime hommikul minema byronist. Vihma ladistas sadada ja nii terve tee. Plän oli minna veeparki, aga mis sa vihmaga ikka lähed. Märjaks saab ju :D Niiet sõitsime kohe brisbane välja ja vaatasime Maria maja yle. Vaba aega oli veel päris posu, enne kui ta poeg sai tulla võtmeid yle andma. Läksime linna. Auto kuskile kallisse parklasse ja natuke shoppama. Ma ostsin endale teksad, sest eelmised läksid cottonifarmis õhtale. Tydukud ei leidnud midagi ja raiki vist ainult vaatas valmis. Sest meil on siin aega shopata kyll. Linn iseenesest on ilus. Tundus isegi hubasem kui Sydney, kuigi näeb välja nagu melbourne. Sõitsime veel kuskile mingit suurt poodi otsima, kus tydod saaks midagi osta, aga see oli hoopis mingi kolkapood. Ei mingit mooduvärki . .:D Kohtusime siis Jürgeniga, kes on Maria poeg. Selline pisike murumuna oli. :) Andis võtmed yle. Maksime ära ja natuke juttu veel. Maja on väga vinge. Päris suur ja suure telekaga. Seda me täna terve õhtupooliku siin nautinud olemegi. Saab lihtsalt diivani peal lebotada. Äratust ei pea homseks panema ja kõik nagu veereb :D Homme linna asju ajama ja vb natuke shoppamist. Täna oleksin peaaegu uue telefoni ostnud, aga veel läks napilt :D

Alari

Wednesday, May 18, 2011

Byron Bay jätkub :)

icc icc irw! Tegime seda, tegime teist :)

maestro..Mängi!

(intro.)Its like i dont care about nothing man...
Roll another joint...
ooohh
la da da da la da da la la da da

I was gonna clean my room until I got high
I was gonna get up and find the broom but then I got high
My room is still messed up and I know why(why man)

Chorus:
Because I got high
Because I got high
Because I got high

I was gonna go to class before I got high
I could'a cheated and I could'a passed but I got high(uh uh la la da da)
I'm takin it next semester and I know why(why man) (hey hey)

chorus

(go to the next one, go to the next one, go to the next one)
I was gonna go to work but then I got high(ohh,ohh)
I just got a new promotion but I got high(la da da da da)
Now I'm selling dope and I know why(why man)

chorus

I was gonna go to court before I got high
I was gonna pay my child support but then I got high(no you wasn't)
They took my whole paycheck and I know why(why man)(yeah eh eh)

chorus

I wasn't gonna run from the cops but I was high(uh, i'm serious man)
I was gonna pull right over and stop but I was high(uh)
Now I'm a paraplegic( ha ha ha) and I know why(why man)

chorus

I was gonna pay my car and note until I got high (say what say what?)
I wasn't gonna gamble on the boat but then I got high (uh uh)
Now the tow truck is pullin away and I know why (why man)

chorus

I was gonna make love to you but then I got high (ooh) (im serious)
I was gonna eat your pussy too(ohhh) but then I got high
Now i'm jackin' off (ahh) and I know why(trying to shut off ha ha ha)

chorus

I messed up my entire life because I got high (go go go)
I lost my kids and wife because I got high say (what say what say what?)
Now I'm sleepin on the side walk and I know why (why man)
(yeah yeah)

chorus

Ima stop singing this song because I'm high(raise the ceiling... baby)
I'm singing this whole thing wrong because I'm high(bring it back)
And if I don't sell one copy, I'll know why(why man?) (yeah eh eh)

Cause I'm high
Cause I'm high
Cause I'm high
la la da da da da la da da da shoobe do be do wa skibitty do da da da la
get jiggy with it scubbydooby wa

Raltšik

Byron Bay ja pildid Nimbinist.

Nimbin... huvitav linnake :D see tundub nii ebareaalne... et see olemas on. Üldjuhul näeb sellist vaatepilti ainult filmis, sellised vikerkaare karva poeseinad... avamisajad on jummala umbluu. Kui ukse peal oli silt back in 5, siis tegelikult tuli inimene sinna hoopis 1,5 tundi hiljem :D Kaua me seal polnud, sest seal ple sõna otses mõttes muud teha kui ära vaadata :D Käisime muuseumis ka, seal üritati näidata nimbini arengut läbi aja. Aga pmst oli see vana tavaari nii täis topitud, et keeruline oli kõike ablada. Algas sõit Byron Bay poole. Õnneks lühike maa, 30 min kohal. Võtsime basseiniga backpackeri kaheks ööks ja võtsime aja maha. Tegime linnakesele ringi peale ja lebotasime rannas. Õhtuks ostsime paar pakki krõpsu ja American Honey joogi ja läksime tydrukutega randa puhkuse liikusid tegema. Edasi jõudsime ühte restorani veel kokteili tegema ja siis uuesti randa. Ilus on siin. Nüüd loodame, et homme vähegi rannailma on, sest siin tasuta bodyboardid ka, saame nendega mässama minna. Esimesel pildil on meie hipimajake Nimbinis ja teistel Nimbini tänavaelu.


Raiki.

Monday, May 16, 2011

Nimbin!

Heips. Uni polnud kõige parem, ärevus oli juba sees. Kella 7 ajal sain kargu alla ja lükkasin viimased asjad kokku. Teisedki vaarusid yles ja tegime maja tyhjaks. Pidime ka Bevonile külla minema, aga ta kahjuks pidi kohekohe tööle minema ja ei saa meid vastu võtta. Teadsime, et tuleb pikk sõit... esimene peatus oli Stanthorpe... läksime õunafarmi oma farmipäevi kätte saama, sest meilidele pole ikka keegi vastanud... Seal selgus, et ylemus jõuab 30 min pärast... tuligi... aga siis sõitis lampi mööda ja tankis mingit vaati täis... viimaks vaarus meie juurde. Kui andsime talle paberid näppu ja mainisime, et tahame veel final payslippe ja superi asju, vajus tal karp lahti, et kas te tahate neid prääga v?? mhm. Viimaks onuke viitsis farmipäevade paberi ära täita ja lubas muu homseks meilile saata. Seal kulutasime mõttetult kaua aega, aga nüüd on meil ametlikult kõik farmipäevad koos ja võime lõbusalt teise aasta viisat hakata taotlema :D Sõit jätkus... peagi hakkas pimenema... viimased 2 h sõitsime pimedas... ainult 1 koer jooksis tee peal, muid loomi väga polnud. Jõudsime Nimbinisse... see selline huvitav hipilinn. Vikerkaare värvides ja poed siltidega "happy herb shop". Jalutasime korra tänaval, et backpackerit leida, sest sõit väsitas nii ära, mingi 700 km. Esimesed sõnad, mis Nimbinis kuulsime, oli tänaval mingi hipimehike :" do you want cookies???" :D:D Enivei jõudsime kuskile paar km linnast välja backpackerisse tänaseks, see mäe otsas ja saime täitsa oma majakese kahekorruselise :D homme paneme pilti ka. Väga omapärane kogemus :D:D eks me näeme, mis homme saama hakkab. Tõenäoliselt oleme pärastlõunal Byron Bays juba :P


Raiki

Sunday, May 15, 2011

Sent away party

Terrv. Ärkasime ise juba enne 8t yles... uni läinud. Kell 8.14 helistas keegi... arvasin et juba James :D aga ei, keegi tahab autot osta. Ütlesin, et oota, kui paari päeva pärast Brisbane jõuame. Pakkisime asju ja lebotasime niisama. Altsik pesi auto ära, viisime prügi ära. Kella 15ks kutsuti meid grillipeole. Enne seda tuli aga Brian vahepeal meile külla, et veel tsau ytelda viimast korda. 15ks läksime jamesi poole. Õhtu oli väga põgus, õlle, rummi, ja grilltoidu saatel. Tulid juttu ka farmipäevad... saime endale 55 farmipäeva kirja :D ehk meil 89 farmipäeva koos :D nii et ei hakkagi vahepeal koju tulema, laseme teise aasta ka jutti ära. Kerge promilli saatel sõitsime kängurude vahel koju ära ja homme algab meie tripp jälle ;) Pidu oli väga hinge jääv... Tõstsime Jamesi silmis backpackerite väärtust väga palju, sest tal oli nagu loterii alguses, et kelle ta tööle saab, sest on olnud inimesi, kes ei oska autogagi sõita, rääkimata traktoritest. Järjekordselt tõstsim eestlaste väärtust mõnegi austraallase silmis ;) no worries.


Raiki.