Monday, December 6, 2010

be pop a lula

öö oli põrgulik. Kuradi moskiitod olid ennast tuppa sebinud ja nyyd oli nendega rohkem kui tegemist. Närisid tykke kyljest. Poole öö peal raiki võttis välja oma sääsemyrgi ja ma sain kohe aru, mida ta seal õngitseb. Sest mul oli sama mure. Moskiitod lutsivad ...
Hommikul ei saanud nii pysti. Vedelesin veel voodis ja siis sain pysti. Täna hommikul kedagi hommikusöögil ei olnud, see tähendab seda, et saab natuke vabamalt olla. F oli jälle värvipyksid jalga saanud ja muheles ringi. Tegime värvismistööd. Peagi tuli lõuna ja mõtlesime, et vist hakakb lõppema. Aga siis kookis ta uued tööd välja ja muudkui saime edasi. Mina sain siseakent viimistlema ja värvima. Raiki sai välveranda, mille ta natuke vussi keeras. tegelikult ei teinud midagi, aga F tahtis teistmoodi. See oli naljakas lihtsalt. Sama oli minuga. kogu aeg olema pannud akna äärde värvi kaitseks teibi ja siis tuleb F ja ytleb, et miks sa niiiii tegid? Sellepärast, et kogu aeg nii teinud. Aga selle seinaga oli teisiti. Sellel tuleb värv maha kui teip eemaldada. Nu kus ma seda pidin teadma. Ma muidugi sain teibi nii kätte, et midagi ei juhtunud. Siis kokku tuligi ikka väga pikk päev. Pärast tööd läksime linna peale asju ajama ja tegime niisama tiiru. Tagasi koju ja ma tegin kiire uinaku, sest raiki mässas netis. Mingi aeg kysisisn, et mis kell on ja oligi aeg.... õhtusöök. Õhtusöögi aeg on siin erinev. Yles läheme enne seitset, aga siis joome veini ja ootame kunas liha kypseb. Täna olid seal ja Anthony ja Paul. Nad kyll ainult korraks, aga nalja sai ikka. Tony'l on meile tööd. Ja päris pikaks ajaks. Tema mure, oli vaid see, et tal polnud meile ööbimist. Siis nyyd on mästerplänn see, et elame F'i juures. Vahetame vahetevahel tuba, oleneb, kus vaba tuba on ja töötame esmastpäevast Tony juures. See nädal veel viimistleme F'i onni ja nädalalõpus Perthi !
Aga loomulikult oli F'il paar sõpra perthis ning me saame sinna nädalalõpu öömaja. Täna sai yldse palju asju paika pandud. See, et need kolm saart, mis Geraldtonist 40 km kaugusesl on, sinna läheme, Mingi päev. Väikse lennukiga, kuhu vaid 7 inimest mahub. Siis kui F'i poeg Kalbarrise tööd saab, siis läheme talle kylla. Porchega. Ja arutasime ka seda, et kus me jõulude ajal oleme ja mida meie siis teeme. Ja see aasta tuleb ka nende jaoks huvitav, sest me vist täielikult liitume nende suguvõsa jõulupeoga...
Frank rääkis ka oma plaanist, mida ta oma pojale jõuludeks kingib:D .
Ta käis täna poja autoga sõitmas ja pärast seda, kui ma nägin, et ta tagurdas vastu kivi, tuli välja ja ytles :"Fuck ya!", sõitis ta minema. Ta kingib pojale karbi, kus on 4 vana õlist ja roostes autoamorti. Sest uued on juba all. Ytles, et poeg nagunii aru ei saa, kui vahepael ära vahetada. Aga tema olevat saanud, et läbi on juba. Vb tuli tal see mõte, kui ta vastu kivi oli tagurdaud :D
Hullud sõbrad on sellel hullul mehel.
Aga ta tahab nii eestisse tulle ykspäev. Me isegi laulsime talle Eesti hümni. :)
Ja alustasime eesti keele õpetamisega. Esimene sõna oli HOMMIKUSÖÖK.
Homme siis kuuleme ;)

Palun saatke lund... plz.:)


Alari

Piparkoogid ja suusatamine – Austraalia moodi! (Tydrukutelt)

Pole enam paris kaua blogi kirjutanud. M6tlesime, et nyyd oleks 6ige aeg seda lopuks teha. Advendikingitus teile!:)
Niisiis, meie elu kulgeb siin ikka yldiselt t6iselt, kuid 6nneks leiame koos Jackyga t66 k6rvalt ka aja l66gastumiseks. Aga kui arvate, et meie puhkus on teleka ees logelemine, siis eksite!:)

Aga alustan n2dala algusest. Meie t66d muutuvad siin yha .. hmm mehisemaks. N2iteks yhel p2val ytles Jacky meile, et grilliala v6iks umbrohu asmemel kivid 22ristada. Kive tuleb aga tuua meie majast natuke kaugemalt. Nii ta siis andiski mulle yhe Land Cruiseri, Elisele teise ja ytles, et proovige alguses niisama ringi s6ita ja parast v6tke kopp ja yks saab siis kopaga kive Land Cruiseri kasti laduda. Nii me siis tegimegi.P2rast kyhveldasime kivid maha ja p2ris ilus sai! Sel ajal kui me Elisega labitatega kive maha loopisime, naljatlesime, et kodus kyll meile keegi sellist t66d ei annaks – ikka teeks seda isa v6i onu .. no kindlasti keegi Mees. Aga meile meeldis see t66 palju rohkem, kui naiteks umbrohu kitkumine v6i moppimine:P

Reedel oli siis meil vaike t2htpaev. Juba kolm kuud Eestsit ara oldud! Ei teagi, kas see aeg on l2inud kiiresti v6i aeglaselt.. kiiresti vist pigem. Ja siin Statonis on meil ka veel ainult 10 p2eva olla! Jah, aeg l2heb ikkagi kiiresti..
Niisis, kolm kuud t2itus ja t2histasime seda v22rikalt. Hommikul kell 5.30 olime juba linnas. Bikiinid seljas ja valmis basseini sulpsama. Nimelt pakkus Jacky v2lja, et v6iks hommikul vesiaerioobikasse minna. Koht oli sama, kus me juba eelmine kord k2isime, aga otseselt vesiaeroobika tundi seal ei olnud, vees olid lihtsalt rattad ja siis mingi trenas66r, mis treeneri arvates pidi suustamist imiteerima. P2ris m6nna oli. See andis terveks ylejaanud paevaks palju energiat.
Soitsime siis tagasi koju ja alustasime oma t66paeva. Olime natuke aega t66tanud kui Jacky meie juurde tuli ja kysis, kas me pilte tahame vaadata? Nimelt oli meie Stationisse tulnud yks vanem daam, kes s6idab oma autoga Austraalias ringi ja myyb 6limaale. Yksinda muide! Ja ta on Queenslandist, just sealt, kuhu me 10 p2eva p2rast l2heme. Ta pakkus meile seal kandis t66d ja tema s6bral on just Surfers Paradises (kuhu me jouludeks plaanime minna) restoran! Ta andis meile selle restorani kontaktid ja ytles, et me tema nime mainiksime. Voib-olla laheme siis sinna toole!:)
Parast seda t66tasime m6ne tunni ja siis laksime jalle linna, sest sel p2eval avati Fritzroy linnakeses uus supermarket ja see on ikkagi suur asi siin! Lisaks supermarketi kylastamisele p6ikasime ka kohalikku aborigeeni kunstimuuseumisse, mis oligi tegelikult meie linnas6idu p6hjuseks, sest 6ige varsti laheme me 2ra idakaldale ja seal enam neid aborigeeni asju nii palju ei ole kui siin. Pildid olid t6esti vaga ilusad ja hoopis hoopis teistsugused kui tavalistes kunstigaleriides. Tegime m6ned fotod ka, et te ka n2eks. P2rast l2ksime veel kovikusse ja l6ime Elluga j22kohvisd kokku ja soovisime yksteisele head aastap2evaJ
6htuks tegi Jacky meile veel vaga maitsva shokolaadikoogi, mida me parast 6htus66ki jaatisega s6imeJ
Selline p2ev siis.

Laup2evaks oli meie Stationis j6ulupidu planeeritud. Olime Jackyle paar paeva varem raakinud, et Eestis teeme tavaliselt joulude ajal piparkooke. Siin see nii populaarne pole, aga ta oli igati nous, kui me pakkusime valja, et voiks joulupeoks piparkooke teha. Laupaeva hommikul tegime paar tundi t66d ja siis asusimegi piparkooke meisterdama ( e siis saime piparkookide tegemise eest palka, naljakas..:).. Ja muide, isegi taigna tegime ise! Ma ei ole tegelikult kindelgi, kas seda siin poes yldse myyaksegi. Aga meie superkokk Jacky muidugi jalle teadis, kuidas seda taigent teha. Aga nagu paljud asjad siin Austraalias on veidi..Teistmoodi kui Eestis, nii olid ka meie piparkoogid ikka Austraalia moodiJ Ei mingeid joulukuuse-, t2hekese- v6i kuu-kujulisi piparkooke! Meie Austraalia piparkoogid olid ikka kaelkirjaku, krokodilli v6i ahvikese kujuga. Terve loomaaed koos! Parast kaunistasime oma piparkoogid ilusti ara ja need tekitasid ohtul paris suurt elevust ja laksid hasti kaubaks:)
Pidu oli tore, inimesi oli paris palju. Meil oli elluga eriti huvitav, sest saime tuttavaks yhe poisiga L6una-Aafrikast. Teil tuli kindlasti kohe mustanahalise inimese pilt silme ette, aga tegelikult oli ta valge ja aktsendi jargi arvasime alguses, et ta vb Iirimaalt. Ta t66tab siin kuskil meie naaber-Stationis (mis on ikkagi yle saja kilomeetri meie omast). Ja ta ei olnud yksi, temaga oli kaasas veel kolm poissi, koik L6una-Aafrikast ja koik valged. Saime tema k2est v2ga palju huvitavat L6una-Aafrika kohta teada. Kuidas tegelikult koik need u 2 miljonit valget inimest, kes seal elavad, kannatavad mustanahaliste repressiooni all. Kuidas nende talud v6eti parast mustanahaliste v6imule tulemist t2pselt sama moodi 2ra, nagu meilt venelaste poolt. Neile anti ka vaid 2 tundi asjade pakkimiseks ja koik asjad (k.a fotod), mis olid seintel, pidid sinna j22ma. Kuidas valgetel inimestel on raske toole saada, sest t66intervjuul ei huvituta esmaj2rjekorras mitte sinu kvalifikatsioonist, vaid rassist ja soost. Selle j2rgi pannakse sulle nagu mingi hinne ja valge inimene saab loomulikult koige madalama. Kuidas kuritegevus on seal nii suur,et maja aknad-uksed on ymbritsetud trellidega ja majas on paanikanupp jne. R66vm6rvade ja v2gistamiste protsent on vaga k6rge ja nende pealinn on ohtlikeim maailmas. Ja kui sa ntks oovahetuses t66l oled, siis kui sa ei taha, et sinuga midagi halba juhtuks, pead sa lihtsalt koikidest punase tulega fooridest yle kihutama, sest kui sa foori taha seisma j22ksid, oleks su elu ohus. Selle parast randavadki noored hakkajamad valged inimesed sealt 2ra. Nagu tema. Aga tema pere ja sugulased j22vad ikkagi sinna, sest see on ju ikkagi nende kodu. Kurb..

Pyhapaeval magasime kauaaaa.. siis r22kisme veel natuke meie uute s6pradega Louna-Aafrikast ja siis tuli Dan (Jacky mees) meie juurde ja kysis, kas me veesuuskadega tahame s6itma tulla. Helikiirusel lendasid bikiinid selga ja juba olimegi auto peal.Ootasime seda juba pikisilmi! S6itsime siis selle sama j6e aarde, kus me eelmine kord skuutritega s6itsime. Rahvast oli meiega kaasa tulnud paris palju, nii meie Stationi inimesi kui ka m6ned kylalised, kes ooseks olid jaanud, aga julgeid, kes suuskadega soitma laheks, nii palju ei jagunudki:D
Soojenduseks s6itsime niisama skuutriga ringi (mis on endiselt v2ga lahe) ja siis tuligi aeg suusatamist proovida.

Jacky jutu jargi pidi see v2ga kerge olema. ‚Eaaaaaaaasyy!!’ Aga ytlen ausalt, et kui ma kalda pealt vaatasin, kuidas teised seal vees nende suuskadega ukerdasid ja yldse nii kergelt ennast suuskadele pysti ei saanud (ja m6ned ei saaa-nud-kiii), siis ei tundunud see enam yldse nii Eaassyy! Ellu l2ks enne mind ja mina elasin talle sydamepuperdades kaasa. Ellul see suuskadele saamine siiski seekord nii h2sti ei lainud, kuigi paaril korral oleks kyll veel v2ga v2he puudu j22nud ja ta oleks suuskadel olnud! Aga jah, jargmine kord siis.
Ja siis oli minu kord. Ma juba olin suht pessimistlik selle suuskadele saamise suhtes ja n2rv oli ka sees. Pluss veel see p2ris suur publik kaldal. Aga mul 6nnestus pysti saada. Kohe esimesel korral:) endalegi tundus usukumatu. Aga see on t6esti kerge - peab lihtsalt 6iges asendis olema ja paat ja suusad teevad kogu t66 sinu eest 2ra. Mingeid hiigla muskleid ei ole selle jaoks vaja! Aga siiski on see ikka p2ris korralik trenn, sest suuskadel olles tundsin kyll , kuidas iga mu lihas tegi t66d. P66ramist pean veel harjutama, sest kui Jacky poorama hakkas siis natukese aja parast lendasin vette:D krokodilllide juurde (ok, ok, neid ma 6nneks seekord ei n2inud. Aga nad on kyll muidu seal j6es!:P)

Nii et meil siin ka talv k2es! Teeme piparkooke ja k2ime suusatamas – Austraalia moodi!

Minge teie ka nyyd valja suusatama! tsauu!! :)

Eike





Sunday, December 5, 2010

töötud?

8.30 oli hommikusöök. Kaks turisti olid veel lauas ja pärisid jälle eesti elu kohta. Meil on juba standardjutt, mida me räägime ida saksa turistidele. Frank oli täna jälle vaikne. Ja täna on põhjus see, et saab juba naise käest sugeda, et nii palju maja renoveerib. Kunas ta maksab meile mustalt, siis must raha on peaaegu otsas. Tegelikult pidime juba ammu F'i sõbra juurde tööle saama, aga Frank võttis uued asjad ette ja lõpetame neid. Anthony aga mängib nädalavahetuseti golfi ja siis teda kuidagi kätte ei saa. Eks vaatab, mis sellega saab. Tööd tegime kolm tundi ainult, sest värvimine sai lõpetatud ja ei hakkanud töötunde välja ka mõtlema. Mis seal ikka. Läksime magama ära. Tegime 4 tunnise uinaku. Samal ajal kuulsime, et F muudkui võõpas edasi. Tal endal on yks akende projekt, mis ise alustas ja ise tahab lõpetada. Täna ei olnud linnas ka midagi teha, sest on pyhapäev. Sõitsime korra linna äärde, kus me seda karnevali nägime, kus me töötasime. Aga nad pakkisid juba kokku. Vb kolivad siis siia kesklinna, nagu me kuulsime..Ei tea. Naasime koju tagasi ja teeme kiire netitiiru. Peaks yles minema varsti. Vb on õhtusöök valma. :) Panime kuulutuse ka yles, et kes tahab nädalalõpul meiega Perthi. Sest meil 2 vaba kohta ja nii saaks odavamalt. Plaanisime minna reede päeval ja siis õhtu olla Perthis. Järgmine päev asju ajada ja siis ... ;) Tuleb megalahe õhtu kindlasti.
Tagasi tuleme pyhapäeval ja siis edasi ei tea... Plaanideta.
Täna oli jube kylm ilm. Taevas oli pilvine ja ainult 22 kraadi. Jama kohe. Pidi sokid jalga panema :D

Ciao

Alari

Saturday, December 4, 2010

Speeding ticket :D

Jätkates eilse õhtuga, istusime päris kaua, kell 4 saime alles magama ja saksa piffid kappasid koju. Loomulikult ei tulnud siis hommikusest kella 6sest ärkamisest mitte kui midagi välja. Ka mitte 7sest, ka mitte 8sest. Seega saime luugid hädavaevu lahti kell 9. Selle peale, et F ise juba lihvis ja möllas väljas. Hommikul annab F-ist väga palju välja lugeda, et mis riietusega ta on :D. Täna oli tal juba enda lihvimise särk ja püksid jalas - järelikult töötab ta terve päeva meie kõrval ja on hullult usin. Näiteks kaks päeva tagasi, kui meil see istumine vähe pikale läks, siis ei näinud me järgmise päeva jooksul F-i peaaegu yldse :D Nagu kuuvarjutus liikus maja peal ringi. Töötamist alustasime 9.30, Frank: just a light rub and a little bit sandpaper. Ehk lihvisime köögiaknaid, et neid siis vb värvima hakata. Siis aga avastas Frank, et aknad peaks tegema lahti ja seest ka ära lihvima. Kus siis läks tramburai lahti. Köögis pilluti linad asjadele peale. Kõik kohad olid tolmu täis. Aeg venis ja venis. Üks hetk õnnestus mul tulla kööki koristama. Sobib. Rahulikult pühkisin lapikesega iga mudellennuki ja laeva pealt tolmu maha, mis sinna kogunenud oli. Tegin seda 1,5h :D. Koristasime ka väljast natuke ja lõpetasime kell 15.30. Olek oli juba päris hea ja otsistasime surfama minna. Frank soovitas meile teise koha ka surfamisest, mis on u 15 km kaugusel. Seal aga peab sõitma ranna peal, et saada surfamiseks mõeldud kohta. Meie aga nagu idasaksa turist ikka, ei viitsinud ja rehvidel rõhku maha lasta. Seega pärast kilomeetrist sõitu ilusal rannaliival, ookean kõrval kohisemas, jäime me lihtsalt liiva sisse kinni :D. Meil pole telefoni, vett ega midagi :D Aga õnneks on siin majad 300 meetri kaugusel. Seal polnud ka puid, millega vintsida. Auto oli päris põhjaga liiva peal juba. Siis lasime rehvidel rõhu maha :D. Mingi 10 min ikka läks, et sealt välja saada. Ja siis surfama... Vesi tundus nii kylm, aga kui vee alla said, siis oli see nii solksoe :DNatuke aega surasime seal, aga laine polnud just kõige parem. Alustasime tagasiteed. Jenna sai vist tuule käes kylma, sest nii kui asfaldile jõudsime, hakkas esisilla juurest imelikke hääli tulema ja miski taksistas Jenna liikumist. Jurasime siis paarisaja meetri kaupa. Kui siis lõpuks korda saime, ma arvan, et liiv oli kuskil vahel. Siis läksin mina rooli. (Raiki). Tagasiteel tahtsime minna läbi yhelt garage salest. See on nagu inimesed topivad enda õue asju täis, mis neil kogunenud on ja myyvad. Vanakaupalaat. See oli aga juba ennast ära pakkinud. Siis tahtsime läbi minna mingist pargist, kus vist see sama amusement park jälle on :D Aga nad juba lasid luuke kinni, siis ei hakanud sinna ka minema. Sõitsin jennaga suht aeglaselt, sest rehvid olid päris tössid. Jõudsime linna, kiirusepiirang 40km/h, mingi kooliala, siis piirang 50km/h. Lasin seal rahulikult mingi 58ga. Kui näen ees 60km/h piirangut, aga just sõidab vastu kuradi faking ment :D, vilgutab tuledega ja paneb vilkurid tööle, kõik mis tal olid. Ma arvasin, et see käis vist minu kohta, kuid nägin 60km/h märki ja teadsin, et mul peaks olema korras. Sõitsin edasi siiski ja jälgisin, mis taga toimub. Ment läks tee äärde, oootas kui tagasipöörde sai teha ja hakkas järele sõitma. Ma ikka sõitsin nii kaua edasi, kui ja mul juba sabas oli. Oeh, ok, pidasin kinni, et mis nyyd häda. Kohe mainis ära, et kiiruseyletamine. Yritasin midagi vaielda, et seal on märk ju et 60, aga ei midagi. Siis tahtis juhiluba näha. Mul oli autos ainult see hall rahvusvaheline. Eesti oma polnud. Aga ta tahtis seda ka näha ja ytles, et võib selle eest ka trahvi teha, kui kaasas ei kanna. Ja selle eest saab teile trahvi teha, et teil on esiklaasis mõra. Aga olgu, ma teen ainult kiiruseyletamise trahvi. Oota siin, ma tulen varsti tagasi, ytles ment. Samal ajal teine uuris meie autot ymberringi, kõik kohad yle. Me arvasime, et see on ka jama, et surfilauad autos lahtiselt ja kolksuvad meile vastu pead, aga ei olnud. Viimaks tõi siis onu mulle speeding ticketi, trahvikviitungi 150 doltsi. Selle pean 28 päeva jooksul ära maksma, või edasi kohtusse pöörduma. Maksmine käib siis post office kaudu. Sitakäkk see ment :D. Aga ei ole hullu, tuleb yks päev tyhja tööd teha, et trahv ära maksta :D. Jõudsime lõpuks koju. Meil oli paar päeva tagasi mõte, et läheks teeks midagi kultuurset vahepeal. Kas minna satiirilist komöödiat Orav ja Meri, kus mängivad Andrus Vaarik ja Egon Nuter, vaatama või yhte teist asja. Kaalusime pikalt ja lõpuks tegime otsuse ära. Kandsin raha Liisi kontole Perti ja ta ostis meiele piletid ära. Täna saime teada, et ost sooritatud. Ehk 11nda, dets, ehk nädala aja pärast läheme me Perthi, Perth Motorplexis toimuvalt kontserdile hoopis. KOntserdi ajakava on järgmine: Gates - 5:00pm Shihad - 5:30 6:00pm Korn - 6:30-7:30pm Guns N Roses - 8:00-10:30pm Jah, te kõik saite õigesti aru, me läheme nädala pärast GUNS'N'ROSES kontserdile :P. Sweet. Pilet 142 doltsi nägu. Nii et otsime endale paar inimest siit kaasa ja läheme varsti pittu :P. Nii et täna oli meil suht seiklusterohke päev. Aga yks päev sadas meil vihma ka, pildilt natuke näha.

Olge tublid, ostke jõulukinke ja saatke jõulukaarte kõigile :D

Päkapikk Raiki.

James

Ma ärkasin riietega, polnud õrna aimugi kus ma olen, kuid õnneks olin oma voodis. Eile öösel oli hea pidu. Frank lihtsalt vaatas binokliga yle geraldtoni ja vaatas kellel sõpradest tuli põleb. Siis õnnelik oli Paul. See meie Jonny :D tyyp oli nii, et FRANKKK...kao välja:D aga sõbralikult muidugi :D
Seal me siis olime...ja pärast veel F'i juures ka.... Tööpäev oli valus. Selline pohmakaga võõpamine oli--- suust tuli möla ja meenutasime raikiga vanu tydrukuid :)
Tööpäeva lõpetasime peaaegu pärast kala ja krõpsu. Natuke rohisime ja töötasime F'i esimese maailmasõja vanuste aiatööriistadega. Eile murdsin yhe kõpla ära kogemata...aga see oli nii roostes, et see oli peaaegu pulber:D
Pärast tööd läksime kiirelt linna... Panime raha panka ja tegime esimese rahakulutamise yle tyki aja. Ostsime shampooni :D Siis märkasime linnas kunstigaleriid, mida varem märganud ei ole..Sest see kuulub Franki sõbrale James'ile. Tegime tiiru ära ja nentisime, et teisel korrusel olid megalahedad pildid. Fotod, mis olid suurendatud. Mingi vana mees lendab lennukiga ja teeb pilte.... Jätsin nime meelde.. Pärast linna tulime koju. Puterdasime kodus niisama ja majandasime niisama. Õhtusöögi tegi täna Sira, kes homme meie hotellist lahkub. Tal olid sõbrad kylas ja F ja S tulid ka alla sööma. Hea oli...mina ja raiki võtsime kapist välja jäätisetordi, mille me olime ostnud sellepärast, et meil täna täitus 3 kuud aussis. Jõime veini ja rääkisme elust. Pärast seda aitasime Siral kööki koristada ja siis liikusime linna. Läksime sinna samma kohta, kus me esimest kuud tähistasime. Plaanisime osta pudeli veini ja rahulikult meenutada oma aega siin. Yks saksa tydruk töötab ka seal ;) Aga kohe sisse astudes nägin ma tuttavat meest. James... Istus ja tahtis sööki tellida. Siis liitusime temaga ja ostsime 2 pudelit veini. Lõpuks James maksis kõik kinni, kuid see ei olnud plaanis. Aga siis temast. Ta on samasugune nugis nagu meie F. Lihtsalt naerma ajab... :D Ta on inglise härrasmees. Tal on bänd.. Ta on 47 aastat vana. Ja kui te tahate võrrelda teda kellegagi, siis ta on meil nagu yks kuldse trio laulja. Valige ise :D Ta on tegija, omab kunstigaleriid ja lihtsalt on muhe. Meenutab ikka jyrgenit meile..võrumaalt :D
Rääkisime seal tunnikese... nalja sai, ma peaks ytlema. ;) Pärast seda liikusime koos saksa tydrukutega, kes töötavad eri baarides aga yle tee. Läksime nende juurde. nad elavad yhes backpackeris. Seal kohtasime seda Danieli, kes lõbustuspargis see töllakas oli. Ja me teame, et see karneval on 2 nädala pärast linnas tagasi. Vb teeme pakkimise töö neile ...lisaraha oleks alati hea... Me ei tea kas päris tööle hakkame seal pärast franki tööd, aga eks näis. Marty't oleks hea näha tegelt ;) Praegu oleme meie verandal. Käisin korraks yleval F'i juures ka ja kõik magasid. ainult F vaatas telekast porni ja siis ma tulin alla tagasi. Saksa tydod tulid kylla ja yks kutt ka nendega. Teeme siin paar pitsi ja siis edasi ei tea...kluppi vb. Megalahe päev on olnud. Ma olen terve elu kogunud tutvusi. Ja siin kogun neid järjest edasi, sest inimesed on nii lahedad... Lihtsalt lahe!

Ja jõulukingid tulevad siis aadressile : SNOWDON St. 31, Geraldton, WA, 6530, AUSTRALIA
Ja nimed on RAIKI ja ALARI :D

Lea: "I agree!"

Alari Kasvand




Friday, December 3, 2010

Pikk tööpäev

Hel. Äratus kell 7.45. Kell 8.30 alustasime tööga. Kuna Tonilt mingeid teateid ei tulnud, siis jätkasime töötamist F juures. Lihvisime maja järgmist kylge edasi. Aeg lendas kiirelt. Kuni oli juba 8 tundi tööd tehtud. Pärast seda puhkasime hetke ja läksime altsikule juuksurit otsima. Esimeses kohas tehti pakkumine, et maksma läheb 96 dollarit, ehk 1100 kr. Aga sellest loobus, sest meenutasime, et Frangi poja Frangi tydruksõber on juuksur. Nii tegimegi õhtusöögil juttu ja altsik peab vaid sealt homme läbi minema. Täna käisime linnapeal jõulukaunistusi pildistamas. Õhtusöögil saime jälle F käest huvitavaid kontakte idarannikul ja mujal ka.

Kolmandal pildil on siinset kuuske kõige rohkem meenutav puu.

Raiki.

Thursday, December 2, 2010

Muuseumipäev

Killadi-kõlladi. Äratus 6.45, 7 sööma, 7.30 lihvima ja värvima. Täna lõpetasime selle verandaga ära pmst, ainult et esimesele käetoele läks lärakas peale ja hakkasime seda parandama, aga see sunnik õlivärv oli otsast tuulega kuivama hakanud. Plätserdasime mis suutsime aga lõpuks oli seal nii paks värvikiht peal, et see kuivab u 2 nädalat. Ülejäänud sai hästi tehtud. Järgmisena kookisime kivisillutise vahelt umbrohu ära ja imesime sealt kivide vahelt puhtaks. Vaevalt 4 tundi tööd tehtud, läksime lõunale. Pärast lõunat aga selgus, et täna ta rohkem tööd ei anna. Ta oli täna kuidagi päev otsa vaikne, mingi mure vist. Aga loomulikult töötundide arvestusse läks ka tasuta lõuna :D. 4,5 tundi kirjas, läksime viisime rahad panka ära. Siis läksime muuseumi, kus just algas mingi film laevavrakist. Polnud just kõige teravam lavastus. Pärast seda yritasime saksa tydrukud ja nende kaks sõpra punti võttes crayfish factorisse minna, aga selgus, et sinna tuleb minna hommikul kell 9.30. Mis seal ikka, tulime koju. Kraapisin surfilaualt vana vaha maha, aga uut peale ei pannud, kuna tna pole mitte kohe yldse surfiilm. Liiga suur tuul. Mina pikutasin natuke. Altsik remontis Jenna vabakäigupöörded kõrgemaks. Kõht oligi juba tyhjaks läinud kui F juurde yles läksime. Seal oli kohe terve pere, isa, ema, poeg ja pojatydruk. Too oli täitsa ok. Õhtusöögiks grillvorstid ja kartulipuder, porgand, salat. Ja vein :). Mõtlesime altsikuga kohalikku baari pokkerit mängima minna, aga selgus et registreerimine oli ainult 18-19. Istusime niisama ja nyyd magama minek. Täna aga ei kuulnud me Tonyst midagi. Seega jätkame töötamist endiselt F juures :).

Vaadake, et teil ikka päkapikk käib, sest meil millegipärast ei käi :S,

Raiki.

Võime julgelt väita, et eilne ookeanivesi oli siiralt sinine :)