Thursday, October 30, 2014

Šokolaadifarm

Hommikul elusjogurt ja läksimegi 10.30ks šokolaadifarmi. Tuur oli 3 tundi ja hästi huvitav. Meile räägiti kogu ajaloost, mis on seotud kakaoga ja šokolaadiga. Saime näha kogu protsessi, kuidas saab kakaooast lõplik šokolaad ja ka nende tooteid maitsta. See farm on üks kahest farmist, mis omab nii kakaoistandust kui ka teeb nendest kohapeal šokolaadi. Kakaod saab kasvatada vaid vihmametsades, ekvaatorist 15 kraadi üles-ja allapoole. Austraalia ei ole just parim koht kakaoistandusteks, mistõttu on Tullyst Mission Beachini ainuke koht, kus saab seda teha. Kakaoseemned tuuakse Uus-Guineast, foolium, millesse lõpuks šokolaad pannakse, Ameerikast, lisaks vajalik kakaovõi Venezuelast, sojaletsitiin Saksamaalt. Ostsime endale ka ühe tahvli 70%list šokolaadi makadaamiapähklitega hinnaks 9.95 $. Ma arvan, et kõige kallim šokolaad, mis kunagi ostnud oleme, aga nägime, kui palju vaeva nad on sinna investeerinud.

Üks asi veel. Me hoiame silmad töö koha pealt lahti. Raiki sai eile tööintervjuule, kuid konks on selles, et see toimub järgmine teisipäev ehk 4 päeva pärast 2200 km kaugusel lõunas :D Nii et jääb ära.

Tsau-tsau

H.
 Kakaopuu.
 Kakao-oa sisu
 Kakao uba.
Leo ja Lion

Wednesday, October 29, 2014

Scooby odomeetri näit 340 740 km

Hommik algas Paronella pargis. Hästi mõnus ja vaikne öö oli. Läksime 9.30 tuuriga parki avastama. See oli küll kena, aga tegelikult tahaks parki näha oma hiilgeaegadel, mil kõik põrandad olid lihvitud, seinad olid veel püsti jne. Pargi rajas Jose Paronella ainult kuue aastaga 1930ndatel. Tema ajal oli see ikka imeline koht. Nüüd on sellest kahjuks alles jäänud varemed, sest viimased tsüklonid + üks endine omanik, kes pani koha põlema, et kindlustuselt raha saada, on enda töö teinud. Edasi läksime skywalki tegema, mis peaks iseenesest tähendama kõrgete puude otsas kõndimist, kuhu on 1,2 km pikkune tee rajatud. Me ootasime sellest midagi rohkemat, aga vaade oli ilus J Sõitsime Innisfaili kaudu tagasi, käisime McDonaldsi’s, et meie majakülalistele nende soovil sealt süüa tuua :D. Jõudsime tagasi majja, kus ootas meid perenaine. Nüüd olemegi minu iPodi sünkinud ja tegelenud mõne ürituse broneerimisega. Õhtusöögil oli ka kaks külalist, perenaise sõbrad siis J Üks neist oli väike 2-aastane Diminity J. Raiki vaatab praegu mingit õudukat ja siis tuttu ära ka J

Olge mõnusad. Homsete juttudeni!


H. 
1. Õhtune tuur
 2. Kosk
 3. 48-astmeline trepp
 4. Meie giid käskis musi teha.
5. Üks selfi alleega :)

Tuesday, October 28, 2014

Krokodillid

Heihei. Sinna keskuse parklasse ikka ei jäänud vaid sõitsime otse Esplanaadile välja, ehk siis mere äärde. Jäime sinna suvalisse parklasse paikseks ja tuttu läksimegi. Hommikul sõidutasime Scooby 8ks mehaaniku juurde ja ise läksime kaubanduskeskusesse shoppama. Nii mõnigi vajalik asi sai ostetud ;) Mehaanik ütles, et umbes kahe tunniga peaks hakkama saama. Kuid kui 10ks sinna jalutasime, siis teatas onu, et tahtiski meile just helistada... Nimelt õhufilter tuleb uus panna, kuna vana on nii must ja räbal ning siis avastas veel, et esimesed piduriklotsid on umbes kahe millimeetri kaugusel ära kukkumisest. Hea, et ikka mehaaniku juurde tulime ja ise pusima ei hakanud :D Käisime ja jalutasime veel 1,5h ja saime kõne, et Scooby valma. Kui eelmistel inimestel oli 10 000 hooldus maksma läinud umbes 250 doltsi, siis meil läks 360 doltsi, millest 240 doltsi tööraha. Aga mehaanik jauras sellega ka 3,5h. Kui alguses uurisin veel kütusefiltri kohta, siis onu teatas, et seda väga kontrollida ei saa, aga kui on väga halvas olukorras välimuselt, siis see lisaks arvele veel 150 doltsi, sest selle vahetamine pidi isegi täismehe nutma ajama, kuna see asub kusagil keerulises kohas. Nii hea tunne, et Scooby nüüd korras. Nii kui auto kätte saime, sõitsime kohe Cairnsist 40 km põhjapool asuvasse krokodilliparki. Kus iga 30 min tagant igasugu tuurid: krokodillide toitmine, madude show, koaala toitmine jne. Pilet oli küll 35 doltsi nägu, kuid oli seda vägagi väärt. Olime seal koguni 4h. Pärast seda võtsime plaaniks jõuda Paronella parki. -à http://www.paronellapark.com.au/ Siin sissepääs isegi 42 doltsi nägu, kuid selle eest võime siia ka ööbima jääda. Me jõudsime 20:00 ajal ning tegelikult ühtegi tuuri enam nii õhtul pole. Kuid meid võeti väga soojalt vastu ning öeldi, et võivad meie jaoks korra lossis tuled põlema panna, et saaksime pilti teha. Jalutasime kottpimedas metsas ringi ning nägime puude otsas jaanimardikaid vilkumas, nagu jõulupuu. Nüüd liigume tuttu ja homme tehakse meile ka ekskursioon siin. See ala on 13 aakrit ehk päris suur. Homme veel plaanis ka treewalk 15 meetri kõrgusel metsa kohal.

Seniks aga olge mõistlikud
R.
 Väike kroku.
 Selfi wallabiga
 Miks te mind üles ajasite? Mul oli nii hea uni...
Külmutatud jogurt.

Monday, October 27, 2014

Üks mõnus puhkepäev

Hommikul tegime hommikusöögi, pakkisime asjad ja seadsime Scooby Cairnsi poole teele. Enne veel, kui linnast lahkusime, käisime apteegist läbi, et küsida, kas on võimalik, et mingi bakter on Tullys liikvel. Minul on juba paar nädalat suhteliselt kehv tervis olnud. Viimased päevad on hullemad ja nüüd Raikil ka sama jama. Naine teadis kohe öelda, et see on joogivees olev bakter, kuigi Tully vesi pidi Austraalia kõige puhtam olema. Tuleb välja, et meie organism ei ole siiski sellega harjunud. Ta soovitas osta probiootikume, mis on üüratu hinnaga, või minna antibiootikumide peale. Me otsustasime pudelivee ja elusjogurti kasuks :D.  Pärast asjaajamisi Tullys seadsime lõpuks enda tee Cairnsi. Oi, kui mõnus oli üle pika aja Scoobys sõita. Läksime esimesena informatsioonipunkti, kust saime kõik vajalikud teadmised. Informatsioonionu küsis, kust me pärit oleme ja selle peale vastasime Eesti, aga kuna keegi ei tea, kus see asub, olime kohe valmis Eesti asukohta selgitama. Selle peale küsis, kas Tallinnast???....Me olime imestunud, et keegi üldse teab midagi meie riigist. Ta ütles, et teab jah, et meil väga tugev e-riik. Tundub, et ka haritumad austraallased teavad meie tublidest itimeestest.:)  Edasi käisime läbi mitu autoteenindust, et homseks meie Scoobyle aeg kokku leppida. Saime hommikul 8ks ja peaks loodetavasti minema paarsada dollarit. Pärast lõunasööki liikusime ostukeskusesse, mille parklasse Scooby oma kõrguse pärast sisse ei mahtunud ja mõõdulatid pani kolksuma :D....Upps, ju siis ta on kõrgem, kui 2,1 m. Nüüd me siis teame :D Olime paar tundi keskuses ja siis hakkasime gumtrees iPode otsima. Sain endale 5 generatsiooni iPod touchi + kolm kesta 60 dollariga e. 41,5 €. Me oleme ostuga väga rahul. Otsisime juba pikemat aega mingit vidinat, millega tööl muusikat kuulata, aga no ju siis töö sai enne otsa :D. Raikil tuli idee kinno minna ja nii me siis vaatasime „This is where I leave you“ filmi ära, meile igatahes meeldis. Naljakas ja mõnus vaheldus igapäevaelule. Nüüd istume samas keskuse parklas, kus on tasuta Wifi (WOooooooo.......). Varsti tuttu ära, et homseteks seiklusteks ikka välja puhata J

Mõnusat algavat töönädalat!


Helina

Sunday, October 26, 2014

5 eestlast majas

Tuli küll pühapäev, kuid ikkagi panime kella 7:30ks äratuse, et turule jõuda. Mission Beachil pidi olema hullult suur turg. Tegelikkuses aga kõndisime selle 15 minutiga läbi ja oligi tagasisõit :D Tegime igapühapäevase koristusringi ära ja peagi saabusid paar külalist juurde, eesti tüdruk ja hollandi poiss. Aga päeval on siin Tullys nii igav, vaatasime paar filmi ja nii see päev venis. Sõime õhtust ja nüüd ongi päev läbi. Homme seame Scooby Cairnsi poole teele, et endale tegevust leida ;) Eks siis tuleb vast huvitavamaid blogipostitusi ka :D

Olge tulbid.

R.

Saturday, October 25, 2014

Laupäev

Tänane uni kestis 12 h. Ulme.....Hommikusöök tehtud ja seadsime sammud Mission Beachi informatsioonipunkti, et järgnevaks nädalaks plaane teha. Eks te siis kuulete nendest hiljem. Täna käisime banaane ostmas, ühel matkarajal, sushit söömas ja siis ostsime ka endale sushitegemismandi koju. Üks huvitavamaid leide oli jällegi garaažimüük, kust ostsime 10 dollari eest palju manti. Pooled asjad saime niisama, ah võtke need ka :D. Käsime ka teisel garaažimüügil, kust saime 3 filmi 3 dollariga. Nüüd kodus filme vaatamas. Kui ma käisin hambaid pesemas, nägin, et mingi asjandus tõmbleb kassi kõrval maas. Järgmisel hetkel nägin sabata gekot,  kes proovis kassi käest pääseda. Vaatepilt oli õõvastav, kui kass sõi kõige pealt saba ära ja siis geko.....õõõõõõõ.....

Mõnusat nädalavahetust.


Helina

Sushi vs kaheraudne banaan.

Friday, October 24, 2014

Quitted.

Äratus kell 4:00 ja 5:00 nopiti mind peale. Päike tõusis 5:42 :D ja meie alustasime tööga 5:30 ajal. Aga oli juba parajalt valge, et tööd teha. Ühesõnaga töötasime 12:00ni ja oligi tööpäev läbi. Kuna meid oli tagasi tulles liiga palju, siis autos oli 5 inimest ja koerad olid taga kastis ja R topiti ka taha, sest ta kõige lühem. Ei leidnud õiget momenti, et oma töökohast rääkida. Seega saatsin paar tundi hiljem ülevaatajale smsi ja olengi selle tööga lõpetanud. Nädalaks jääme veel Sarahi juurde ja kui mingid väga roosad tuuled puhuma ei hakka, siis paneme siit õige pea minema J Praegu aga vässu peal ja eks näis palju homme hommikul magada jõuan :D

Head und!

R.