Saturday, July 31, 2010

Varajased ärkamised.

Täna oli äratus kell 3.50. Juhuu. Unereziim on täiesti ok. Sõitsime Leevakult Lähtele ja sealt Tallinnasse, kahjuks mustsõstart ei saanud ja seega lõpes tänane päev õige varakult, kell 13 ajal oli lett tühi ja kojuminek. Tulin õe korterisse. Kella 14 ajal helistas Sander ja uuris, et miks Hr Kalda ei suvatsenud teada anda, et ta Tallinnas on :D Niisiis kella 16 ajal kappasin trammiga kesklinna ja tegime Sankaga mõned õlled ja meenutasime vanu aegu... Nostalgia... Suutsin Sankale uued Oven Baked krõpsud meeldima panna - 70% less fat! Istusime vaatega merele ja jõime õlut... puhkus... Edasi läksime Sanka korterisse ja jõime veini. Rääkisime veel juttu ja viimaks nägin Sanka naist. Kuna seda blogi loevad kõik, siis mainin ainult, et kogemus oli äärmiselt positiivne ;) Kell 21:39, hakkan vaatama "The book of Eli" ja siis pärast seda magama. Head und teile.

Friday, July 30, 2010

Unerohke öö.

Eile oli magamajäämisega selline jama. Telgis me enam magada ei saanud, kuna päeval tuli väga suur tuul ja tahtis telgi ära viia, seega pandi telk kokku. Alguses magasin allkorrusel, kuid sealsed sääsed ajasid mind nii marru, et mõtlesin üles korrusele minna ja seal mingi telgitaolise asja ehitada. Sääski oli tõesti vähem, kuid õhutemperetuur oli kõrgem. Tegime aknad lahti ja ehitasime akende ette linadest sääsevõrgud. Uni ei tulnud ega tulnud, kuid kui lõpuks tuli, siis magasime hommikuni ja ei saanud keegi varakult karku alla. Äratus kell 8. Läksime endiselt maasikapõllule, kuid seekord siis voolikuid kokku tõmbama ning viimaseid kilejuppe korjama. Paari tunniga oli see tehtud. Pärast seda saagisime mingi aeg puid ning kui saekett nüriks ära läks, asusime muru kallale. Niita on päris palju. Suutsin murutraktoril ühe tera alt ära kaotada, kuid selgus, et see on normaalne ja leidsimegi tera üles - otsaga maa sees. Täna siis viimane tööpäev maal ja täna öösel Tallinnasse. Äratus kell 4. Hetkel on väljas jõhker tuul ja kohe hakkab paduvihma tulema, suht pime on.

Thursday, July 29, 2010

Kuumade ilmade lõpp?

Eile loobusin toas magamisest ning panime välja telgi püsti. Õhtul oli hea magama jääda, ainult lina peal. Öösel aga hakkas maru jahe :D, aga ei viitsinud toast tekki ka tuua. Muidu vist ei oleks külm olnud, aga lina ja padi olid õhuniiskusest suhteliselt jahedaks läinud. Päev algas kell 5.00, väike hommikukohv, söök ja suundusime endiselt sellele maasikapõllule, kust kilet kakkusime. Jäänud oli 7,5 rida. 1,5 tegime murutraktoriga, kuid sellega läks täna kuidagi väga aeglaselt. Seega otsustasime, et võtame kolmekesi igaüks kaks vagu käsitsi üles. Aega läks, aga asja sai. Pärast seda rullisime kogu selle lahtise kile kokku. Pärast seda oligi kell juba 10.30. Tegime lõuna ning selleks ajaks oli kuumus juba jälle tappev, seega kohe me tööga ei jätkanud. Keerasime magama. Pärast paaritunnist und oli päike pilve taha kobinud ning oli juba palju mõistlikum aeg tööle minekuks. Kella 16 ajal läksimegi õunaaeda, kus kinnitasime klambreid ning panime traati jälle. Saime nendega ühele poole. Traat ning klambrid said otsa. Järjekordselt ongi tööpäev lõpule jõudnud. Homme on mul viimane tööpäev maal ning reedel ja laupäeval suundun Nõmme turule kaheks päevaks igasuguseid värgendusi müüma - mustsõstrad, punasõstrad, karusmarjad, kurgid, vaarikad. Laupäeva õhtuks loodan jõuda üle pika aja ka koju - Elvasse, kuhu pole jõudnud põhimõtteliselt juba nädalaid. Sealtmaalt peaks siis minugi puhkus algama :)

Monday, July 26, 2010

Ikka tööl.

Täna oli äratus natuke hiljem, mingi 8 ajal. Läksime jälle maasikapõllule, aga kuumust oli juba parajalt ja kile hakkas jälle venima, seega jäi see töö pooleli. Võtsime järgmise töö - panime õunaaias traati ja klambreid. Õnneks oli tuult ja pilvi, seega jäime isegi ellu. Aeg läks kiirelt. Pärast lõunasööki rullisime juba lahti kakutud kile kokku. Kahe tunniga olime üleni mullased ja suus liivamaitse. Sellega tänane tööpäev lõppes. Nüüd magama ära, kell 21.00, kuna homme äratus kell 4.30 :D Loodame, et siis kile niipalju ei veni ja saame põlluga ühele poole.

Sunday, July 25, 2010

Pikad tööpäevad jätkuvad.

Hommikul kell 4 äratus ja sõitsime Alariga Tallinna. Nõmme turul panime kauba maha ning lootsime, et saame minna Laitse Rally Parki, kus oma facebookist võidetud auhind sõidu näol välja võtta. Kuid oh imet, pidi just sellel päeval olema seal mingi võistlus ning seetõttu võtsime suuna hoopis Viljandi folgile. Kuumus hakkas tapma, ilma konditsioneerita on ikka surm sõita :D paistab, et nii saamegi sihtkoha kliimaga harjuda :D. Folgil olime kõigest paar tundi, kuid nägime päris palju tuttavaid. Sealt sõitsime edasi Elvasse, käisin korraks kodunt läbi ja sealt edasi Lähtele ja sealt Leevakule. Kell 19 saime koju. Väss peal ja varsti tuttu ära, kes teab veel, mis homne päev toob :)

Friday, July 23, 2010

Pikad tööpäevad.

Harjutan ennast vaikselt Austraalia eluga. Täna kell 05.00 äratus, Alari sõitis Tallinnasse kaupa viima, mina ja Henri läksime maasikapõllule kilet üles kakkuma. Miks nii vara? Sest nii kui päike kilele natuke peale paistab, siis see hakkab venima nagu tatt. Nii me seal siis kakkusime kuni kella 11.30ni. Lõunaks väike supp ja edasi õunaaeda. Seal panime õunapuudele traati. Päike paistis, pigem lõõmas, olime bokserite väel. Ma olin needki rebadele lasknud, et ellu jääda. Peagi hakkasid mesilased kimbutama, sest seal lähedal tarud. 16.00ks oli töö valmis. Tulime koju ära ja olime täielik väss. Umbes nii hakkavad me päevad ka kaugel maal välja nägema, ma kujutan ette :)

Thursday, July 22, 2010

Reisikaaslased.

Tutvustuseks.

Reisile läheme neljakesi: Alari, Eike, Elis ja mina. Plaan on viibida Austraalias 03.09.2010-06.2011. Tagasi plaanime tulla juunikuus, kuna edasiste õpingute eesmärgil oleks vaja sisseastumiskatsed ja värgid teha. Esialgne plaan oli meil lihtsalt kuskile aastaks ära minna, olgu see siis Hispaania, USA vms. Austraaliast loobusime esialgu, kuna teadsime, et piletid sinna maksavad a'la 30K nägu. Kuna aga selgus, et tegelikult saab märksa soodsamalt ning ka tööd on seal lihtsam leida, kui USAs, otsustasime Austraalia kasuks. Austraalia on kõigest umbestäpselt 170 korda suurem kui Eesti ning elanikke on seal ~21 milj. Eks näis, mis elu meile seal toob.